Svetový týždeň glaukómu v Banskej Bystrici

Od 10. do 16. marca 2024 prebieha Svetový týždeň glaukómu, do ktorého sa opäť zapájame. Glaukóm, inak nazývaný aj zelený zákal, je ochorenie zrakového nervu. V prípade, že sa neodhalí včas môže dôjsť k oslepnutiu. Preventívnym vyšetrením je však možné odhaliť ho a začať včas liečiť.
Príďte si v stredu 13. marca 2024 medzi 9:00 a 15:00 do Europy SC v Banskej Bystrici nechať bezplatne zmerať vnútroočný tlak a urobiť tak niečo pre svoje zdravie. Nebudú chýbať ani ukážky optických a elektronických pomôcok, ktoré predstaví naše Krajské stredisko Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Banskej Bystrici.
Na obrázku je plagát podujatia. Organizátori akcie sú Asociácia slovenských levov a Slovenská glaukómová spoločnosť (logá organizácií). Text: Svetový týždeň glaukómu v Banskej Bystrici. Bezplatné meranie vnútroočného tlaku. 13.3.2024, Europa SC, Banská Bystrica, 9:00-15:00 hod. Partneri: Mesto Banská Bystrica, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, SURVEYE, Europa SC, FNsP F. D. Roosevelta, Lions International, OZ Glaukom.