Máte doma škôlkara? Tak zbystrite pozornosť a čítajte ďalej. Spúšťame nové prihlasovanie!

Mnohí škôlkari, ktorým bol v materských školách v školskom roku 2017/2018 zmeraný zrak si môžu zanôtiť „zdravé oči máme“. Naši vyškolení pracovníci sa počas druhého ročníka programu Zdravé oči už v škôlke, ktorý ÚNSS organizuje v spolupráci so spoločnosťou BILLA Slovensko a o.z. BILLA ľuďom, vybrali do 313 materských škôl na celom Slovensku a skontrolovali očká 15 072 deťom. Chcete vedieť, aký bol výsledok? Zrakové odchýlky sa objavili u 2 098 detí. To znamená, že 14% škôlkarov dostalo pre rodičov certifikát s odporúčaním navštíviť detského oftalmológa. Keďže videnie dieťaťa sa do 6 roku života stále vyvíja, je dôležité vedieť, že včasnou diagnostikou a adekvátnou liečbou sa dajú tieto zrakové odchýlky ovplyvniť.

Fotografia: Škôlkarom meriame zrakové parametre

Veľmi sa tešíme, že záujem škôlok o skríningové merania zraku detí z roka na rok stúpa. Aktuálnosť tohto programu registruje aj o.z. BILLA ľuďom, a práve vďaka ich podpore budeme môcť v školskom roku 2018/2019 skontrolovať zrakové parametre až 20 000 škôlkarom v 400 materských školách. „Projekt podporujeme už tretí rok a výsledky ukazujú, aké užitočné je toto meranie. Aj preto sme si dali za cieľ zvyšovať v každom ročníku počty zmeraných detí,“ dodáva Tomáš Staňo, predseda predstavenstva o.z. BILLA ľuďom.

Fotografia: Deti dostali certifikáty s nameranými hodnotami

Prihlasovanie do tretieho ročníka programu Zdravé oči už v škôlke v žlto-červenom štartujeme symbolicky počas Svetového dňa bielej palice, v pondelok 15. októbra 2018 o 15:10 hodine. Nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť.

Kliknite na tento odkaz a prihláste do programu aj vašu škôlku!

Tešíme sa na vás!

Fotografia: Prihláste do programu aj vašu škôlku