Skočiť na obsah

http://www.unss.sk/

späť

Boli sme na rieke Hron

(júl 2010)

Minulý rok sme našli odvahu sadnúť si do raftov a plaviť sa riekou Hron. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sme neboli zrakovo postihnutí. Napriek pochybovačným reakciám niektorých ľudí, túto odvahu sme našli aj teraz.

Vlakovými spojmi sme sa dostali do Nemeckej, na miesto, kde na nás číhalo „nebezpečenstvo“. V raftoch, niektorí s inštruktormi, iní bez nich sme splavili 12 km, až sme sa dostali do Slovenskej Ľupče. Výdatné dažde, ktoré mnohým ľuďom narobili veľa starostí a veľa materiálnych strát, boli pre nás prospešné. Vďaka nim bola rieka Hron plná vody a nám sa výborne splavovalo. Dve aj pol hodiny nám ubehlo ani sme nezbadali ako.

Zrazu sme sa opäť ocitli na súši. Všetci šťastní, spokojní, plní dojmov a radosti sme sa spoločne presunuli na obed a odtiaľ do svojich domovov. Vďaka vynikajúcemu počasiu, vďaku super tímu, ktorého súčasťou boli aj pán primátor Ing. Milan Marko s manželkou, prežili sme jeden krásny deň, na ktorý určite nikdy nezabudneme . Táto aktivita bola ďalšou z aktivít, ktoré sa realizujú v rámci projektu „Hľadáme sa navzájom, stretávame sa navzájom“.
Tak čo, pridáte sa k nám na budúci rok?

Renata Oláhová, Veronika Chudjaková
Základná organizácia ÚNSS č.22 LučenecFotografie z akcieĎakujeme

Lions club


Kurta


Eurooptik Banská Bystrica, súkromná očná optika

Copyright Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
e-mail: webmaster@unss.sk