Skočiť na obsah

http://www.unss.sk/

Dotyky so Slovenskom

Taký je názov je projektu, ktorého cieľom bolo pripraviť tri aktivity pre členov Základnej organizácie ÚNSS č.22 Lučenec a ich dospelých alebo detských sprievodcov. Cieľom projektu bol spoločný dotyk našej krajiny.

Dotyk je jeden z najpríjemnejších pocitov, ktorý vnímajú všetci. Hmat je najspoľahlivejším zmyslom, nevidiacim pomáha získavať informácie. Dotyk nie je cudzí ani vidiacim sprievodcom, je prejavom lásky, spolupatričnosti i poznania.

20. júna ZO č. 22 Lučenec navštívila termálne kúpalisko v Podhájskej neďaleko Nových Zámkov. Patrí medzi najobľúbenejšie kúpaliská, je tu voda bohatá na minerály a soli. Návštevníkom ponúka oddych i rekreáciu a my sme urobili čosi pre svoje fyzické i duševné zdravie.

25. júla sme boli v Dobšinskej ľadovej jaskyni, ktorá je jednou z najznámejších zaľadnených jaskýň na svete. Je známa neobyčajným rozsahom ľadovej výplne, ktorá sa vytvorila v podzemných priestoroch v nadmorskej výške iba 920 – 950 m (ostatné významné jaskyne sa nachádzajú vo vysokohorskej polohe). Tu sme sa dotkli prírody v Slovenskom raji.

14. a 15. augusta sme boli na dvojdňovom výlete v Levoči. Mesto má mnoho prívlastkov: bohaté históriou, mesto nevidiacich, mesto zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO . My sme sa tu dotkli minulej, ale i súčasnej Levoče návštevou Múzea špeciálneho školstva, Múzea Majstra Pavla, Radnice a chrámu Svätého Jakuba. Videli sme klietku hanby a mnoho historických budov. Do Levoče sme zavítali v deň, keď mesto už po 15. raz organizovalo medzinárodný kultúrny festival Dní Majstra Pavla. V rámci festivalu sme mohli vidieť stánky s remeselníckymi výrobkami, vystúpenie FS Vranovčan či koncert Adama Ďuricu. Levoča bola celou svojou atmosférou tajomná.
Všetky tieto aktivity sme mohli uskutočniť s finančnou dotáciou Mesta Lučenec. Srdečne mu za to ďakujeme.

Renata Oláhová

Dotyky so Slovenskom Dotyky so Slovenskom Dotyky so Slovenskom
Dotyky so Slovenskom Dotyky so Slovenskom Dotyky so Slovenskom
Dotyky so Slovenskom

Ďakujeme

Lions club


Kurta


Eurooptik Banská Bystrica, súkromná očná optika

Copyright Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
e-mail: webmaster@unss.sk