Skočiť na obsah

http://www.unss.sk/

späť

Mikulášske posedenie

Naša ZO ÚNSS v Banskej Štiavnici zvykne ukončiť svoje akcie na konci roku Mikulášskym posedením. Ktosi mi povedal, že ten názov sa už pre našu generáciu nehodí a že by sme to mali inak nazvať. Mikuláš vraj patrí deťom a čo majú vekom starší ľudia s tým spoločné. No veď mi im ho predsa neberieme. A dokonca sme radi, že je to nie Dedo Mráz. Toho sme oslavovali ako deti my. Ktovie kde bol vtedy Mikuláš. Možno bol na pracovnej ceste niekde v zahraničí a iba čakal na vhodnú príležitosť, kedy sa bude môcť k nám vrátiť.

Hovorí sa, že starý človek ako malé dieťa. Niečo na tom pravdy bude, aj keď si to mnohí vekom starší ľudia nechcú pripustiť.

Ale to som už odbočila od témy. Vrátim sa teda späť na naše posedenie. Konalo sa 3. decembra 2009 od 13.00 hod. na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Banskej Štiavnici. Že sa táto akcia mohla konať práve tam, môžeme sa poďakovať riaditeľovi Ing. Štefanovi Šulekovi. Jeho prítomnosť na tomto posedení si vysoko vážime. Pán riaditeľ odpovedal na otázky týkajúce sa prejednávania žiadosti na kompenzácie. No boli tu aj kritické otázky, ktoré smerovali do radov pracovníkov úradu a ich prístupu k zrakovo postihnutým ľuďom.

Určite by tých otázok bolo oveľa viacej, ale harmonikár, už netrpezlivo čakal, kedy už bude môcť spustiť nejakú rezkú melódiu. Nálada sa rozprúdila. Niektorí spievali a veru aj tancovali. Na stoloch nechýbalo občerstvenie a koláčiky, ktoré napiekli šikovné gazdinky. Zábava bola v plnom prúde. Prerušila ju iba donáška pizze. A tak na chvíľku všetko stíchlo.

<>pNezabudli sme ani na našich jubilantov. Každý z nich dostal malý darček. Bude to pre nich milá spomienka na jubileum. Tohto roku sme ich mali desať. Traja nám chýbali. Najstaršia jubilantka má 85 rokov. Ukončili sme tento rok poslednou akciu. Myslím, že bola úspešná a každý sa cítil príjemne.

Rok ubehol veľmi rýchlo a my sme už pomaly jednou nohou v roku 2010. Aký bude? Na túto otázku odpoviem presne o rok. Všetkým, ktorý prispeli na dobrý priebeh tejto akcie patrí moje poďakovanie.

Alica Gajanová
predseda ZO ÚNSS
Banská Štiavnica

Ďakujeme

Lions club


Kurta


Eurooptik Banská Bystrica, súkromná očná optika


logo Týžden dobrovoľníctva 2013

Copyright Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
e-mail: webmaster@unss.sk